Президент США Дональд Трамп скасував зустрічі з президентом Афганістану Ашрафом Гані і лідерами талібів після атаки в Кабулі, що забрала життя 12 людей, включаючи одного американського солдата.

Про своє рішення Дональд Трамп оголосив у Twitter.

За словами Дональда Трампа, президент Афганістану і лідери талібів мала прибути до Сполучених Штатів, що провести «секретну зустріч» у заміській резиденції президента США.

«На жаль, щоб створити фальшиве перевага на переговорах, вони зізналися в нападі в Кабулі, що забрав життя одного з наших великих солдат, а також життя ще 11 людей. Я негайно скасував і зустріч, і мирні переговори», — заявив Трамп.

У свою чергу, президент США підкреслив, що з людьми, які не можуть домовитися про припинення вогню під час мирних переговорів і замість цього вбивають невинних людей, ймовірно, не можна укласти скільки-небудь значущу угоду. "Скільки ще десятиліть вони готові воювати?" - написав Трамп в серії твітів.

5 вересня в Кабулі стався вибух саморобного пристрою. За даними Reuters, він прогримів недалеко від місця, де розташовані іноземні посольства і державні установи. Рух «Талібан» взяв на себе відповідальність за теракт.

Прямі переговори США з талібами почалися в 2018 році — після 18 років протистояння. Бойовики вимагають виведення американських військ і припинення використання афганської території в якості плацдарму для місій в інших країнах. У свою чергу Вашингтон готовий вивести військових із п'яти баз в Афганістані в обмін на надання гарантій безпеки із боку «Талібану», розрив його відносин з терористичною організацією «Аль-Каїда», а також вступ у переговори про перемир'я з офіційним Кабулом.

Талібан — радикальний ісламістський рух, що діє в Афганістані та Пакистані. Виник у 1994 році. Його перші члени вербувалися з афганських біженців, які залишили Афганістан через війну 1979-1989 рр. і отримували релігійну освіту на території Пакистану. Назва руху походить від арабського «таліб» — учень. Сьогодні, за різними оцінками, чисельність бойовиків «Талібан» становить від 25 до 45 тисяч людей. У 2003 році Радою Безпеки ООН рух визнано терористичною організацією.

Поділитись: