Світ

Трамп заявив, що США не планують виходити зі Світової організації торгівлі

30 червня, 2018 15:29
Світ/Трамп заявив, що США не планують виходити зі Світової організації торгівлі
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заперечив поширену нещодавно у ЗМІ інформацію про можливий вихід Сполучених Штатів зі Світової організації торгівлі.

Президент США Дональд Трамп заперечив поширену нещодавно у ЗМІ інформацію про можливий вихід Сполучених Штатів зі Світової організації торгівлі.

Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

«Я не кажу про вихід. Я кажу, що вони не ставилися до нас справедливо. З нами поводилися несправедливо», — пояснив Трамп.

Він нагадав, що США програли чимало справ у СОТ і були у меншості, коли йшлося про суддів організації.

Водночас Трамп наголосив, що «СОТ повинна почати ставитися до США справедливо».

Раніше видання Axios з посиланням на джерела повідомило, що президент США Дональд Трамп «неодноразово заявляв топ-посадовцям своєї адміністрації про намір вивести країну зі Світової організації торгівлі».

Нагадаємо, 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини