На фото — лідери країн «Великої сімки» у другий день саміту в канадському Квебеку.

На фото — лідери країн «Великої сімки» у другий день саміту в канадському Квебеку. Момент на кадрі ЗМІ вже встигли назвати «найпоказовішим та найнапруженішим», оскільки країнам не вдалося домовитися з президентом США Дональдом Трампом. Користувачі у соцмережах звернули увагу на «мову жестів», натякаючи на повну ізольованість Трампа та відкритість Меркель у переговорах.

Сполучені Штати з червня запровадили мита на сталь та алюміній для Канади, Мексики та країн ЄС. Трамп обгрунтовує це рішення «захистом американських виробників». Однак Євросоюз та Канада виступили проти таких заходів Америки та оголосили про запровадження мит у відповідь.

На саміті G7 у Канаді лідери держав намагалися порозумітися і з питань мита, і щодо Паризької угоди по клімату, іранської ядерної угоди та палестино-ізраїльського конфлікту.

Однак Дональд Трамп поїхав із заходу першим — за кілька годин до офіційного завершення саміту та навіть відкликав свій підпис під підсумковим коммюніке. Водночас прем’єр Канади Джастін Трюдо заявив, що коммюніке можуть підписати і без участі Трампа. Сам президент США звинуватив Трюдо у брехні про тарифи, заявивши, що Канада нібито запроваджує дуже великі тарифи для американських фермерів та компаній.

Справа від Трампа на фото — його радник з національної безпеки Джон Болтон. Незважаючи на те, що він виконує свої обов’язки лише третій місяць, він вже встиг вплинути на міжнародні відносини. Так, він рішуче підтримав Трампа в його аргументах щодо запровадження тарифів на сталь та алюміній, обґрунтовуючи це вимогами нацбезпеки.

Позаду Болтона — заступник міністра закордонних справ Японії Казуюкі Ямазакі. Він нещодавно очолив делегацію країни до Пакистану, а також долучився до перемовин між Японією, Китаєм та Південною Кореєю щодо угоди про вільну торгівлю.

Перед Казуюкі, схрестивши руки, стоїть прем’єр-міністр Японії Абе Сіндзо. Як зазначає ВВС, він опинився під значним тиском, адже його намагаються долучити до ініціативи запровадження мит у відповідь США. Сам Сіндзе намагався вибудувати дружні відносини з Дональдом Трампом та зустрічався з ним, за непідтвердженими даними джерел, щонайменше 10 разів з того часу, як Трамп став президентом.

У блакитному піджаку — канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Вона зайняла позицію лідера у переговорах щодо мит США на сталь та алюміній та під час саміту «Великої сімки» намагалася вирішити суперечки між країнами. У Квебеку її спитали про її відносини з Трампом, на що Меркель відповіла: «Я можу сказати, що підтримую дуже відкриті та прямі відносини з американським президентом».

Поруч із Меркель — президент Франції Еммануель Макрон. За години до початку саміту він у Twitter заявив, що Оттава «продовжить реалізовувати план із застосування відповідних тарифів» як наслідок введених Вашингтоном мит. Деякі присутні на саміті висловили занепокоєність, чи зможуть порозумітися два президенти. Пізніше Трюдо заявив, що «міжнародна співпраця не може бути продиктована гнівом та зауваженнями».


Президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель спілкуються перед початком саміту G7 9 червня 2018 Фото:EPA-EFE/JESCO DENZE

Зліва від Макрона — лідерка сусідньої з Францією Великої Британії, прем’єрка Тереза Мей. Вона напередодні саміту висловила своє розчарування з приводу мит США, однак під час заходу у Канаді Мей зайняла більш стримуючу позицію, закликаючи колег «відступити від межі можливої торгової війни».

На першому плані зліва — глава Національної економічної ради США Ларрі Кудлов. Саме він відстоював необхідність запровадження мит США на сталь та алюміній.

На завершенні саміту представники ЄС підкреслили, що попри заяву Трампа, Євросоюз продовжує підтримувати комюніке. Трамп окрім питання мит не обговорив з колегами і проблеми зміни клімату та екології океанів.

Як повідомлялося, лідери країн «Великої сімки» у підсумковому комюніке заявили про підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Поділитись: