Президент США Дональд Трамп закликав відтермінувати проведення виборів президента. На його думку, на результати можуть вплинути фальсифікації під час голосування поштою.

Про це Трамп написав у Twitter.

«Якщо буде запроваджене загальне голосування поштою..., то в 2020 році відбудуться найбільш неточні й фальсифіковані вибори в історії. Для США це буде величезним соромом. Відтермінуймо вибори, поки люди не зможуть проголосувати належно, безпечно й захищено?» — написав президент США.

Вибори президента у США мають відбутися 3 листопада 2020 року. До них залишилося менше 100 днів.

Дати федеральних виборів (тобто таких, що відбуваються на всій території США) затверджує парламент країни — Конгрес. А Конституція США не має положень, які передбачають можливість перенесення строків інавгурації президента. Тому в Трампа немає повноважень змінювати дату виборів. А в нижній палаті Конгресу (Палаті представників) більшість належить опозиційній до Трампа Демократичній партії.

Голосування поштою у США розглядається як один зі способів забезпечити волевиявлення на виборах в умовах епідемії коронавірусу. У Штатах від COVID-19 уже померли понад 150 тисяч людей — це найбільший показник у світі. Спрощення цієї процедури на тлі виборів президента США розглядають у деяких штатах, відзначає BBC.

Так, у Каліфорнії, Юті, Колорадо, Ореґоні, Вашингтоні та на Гаваях планують автоматично розіслати всім зареєстрованим виборцям бюлетені для голосування. Їх виборці мають заповнити і потім або особисто принести на дільниці, або переслати назад поштою. Наразі близько половини штатів США дозволяють голосування поштою за індивідуальним зверненням виборця.

Трамп неодноразово писав про те, що через голосування поштою вибори можна сфальсифікувати. Як зазначає Associated Press, науково підтверджених доказів цьому наразі немає.

У травні Twitter позначив два дописи президента США такими, що «можуть ввести в оману». Йшлося про твіти, де він говорив про дистанційне голосування. Це вперше соцмережа зробила таку позначку над постом президента.

Поділитись: