Президент США Дональд Трамп підписав Закон про національний оборонний бюджет на 2020 рік, який передбачає санкції проти компаній, що будують російський газопровід «Північний потік-2» і збільшення військової допомоги Україні.

У Законі про національний оборонний бюджет на 2020 рік передбачено збільшення фінансування військової допомоги Україні до 300 млн доларів, а також надання протикорабельних ракетних комплексів, комплексів берегової охорони, а також радіолокаційних станцій берегової та повітряної охорони.

Окремо передбачили заборону на передачу Туреччині американських винищувачів F-35. Її ввели через те, що Туреччина купила у Росії зенітно-ракетну систему С-400 «Тріумф».

Також у законі прописані санкції проти «Північного потоку-2», а також «Турецького потоку», які займаються будівництвом російських трубопроводів для експорту енергії».

Не пізніше, ніж через 60 днів після набуття чинності Законом і кожні 90 днів після цієї дати Держсекретар США разом із міністром фінансів повинні будуть подавати звіт про компанії, що займаються прокладанням труб «Північного потоку-2» і «Турецького потоку», а також про іноземних фізичних та юридичних осіб, які сприяли наданню суден для їхнього прокладання.

Санкції передбачають скасування таким особам американських віз і відмову у видачі чи продовженні чинних віз, а також блокування їхніх активів, розміщених у США. Виняток можуть зробити для людей, які протягом 30 днів із дня набуття чинності Закону припинили участь у будівництві «Північного потоку-2».

Крім того, президент США на власний розсуд може знімати санкції, якщо це відповідає інтересам національної безпеки або може становити екологічну загрозу.

Закон про національний оборонний бюджет передбачає 738 мільярдів доларів видатків на оборонний сектор США на 2020 рік.

Крім санкцій проти російського і турецького газопроводів та збільшеної військової допомоги Україні, там прописане створення Космічних військ США — демократи підтримали це положення в обмін на збільшення допомоги по догляду за дитиною для федеральних службовців.

Інше положення, яке проштовхнули республіканці, — зняття обмежень на будування загорож на кордоні (йдеться про «стіну» на кордоні з Мексикою, яка мала б запобігати проникненню в Сполучені Штати нелегальних мігрантів).

11 грудня за Закон проголосувала Палата представників (377 за, 48 проти), а 17 грудня — і Сенат (78 за, 6 проти).

Поділитись: