Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що США приступлять до виведення своїх військ з Афганістану.

Про це повідомляє BBC.

«Сьогодні. Вони (американські військові — ред.) почнуть (залишати Афганістан — ред.) негайно», — сказав Трамп.

За словами Трампа, 5 тисяч американських військових покинуть Афганістан до травня.

Він також додав, найближчим часом зустрінеться з лідерами талібів.

Загалом, США та НАТО домовилися вивести всі війська протягом 14 місяців, якщо бойовики дотримуватимуться угоди.

Раніше повідомлялось, що 29 лютого США та афганське ісламістське угруповання «Талібан» підписали мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані.

Нагадаємо:

  • У вересні 2019 року Трамп заявляв про те, що хоче зустрітися з лідерами «Талібану». Зустріч мала відбутися 8 вересня в Кемп-Девіді, заміській резиденції президента, утім Трампу довелося її скасувати та припинити мирні перемовини через начебто напад талібів у столиці Афганістану Кабулі, внаслідок якого загинуло 12 людей, у тому числі американський військовий.
  • Про поновлення переговорів із «Талібаном» президент США Дональд Трамп заявив під час незапланованого візиту до американської військової бази в Афганістані 28 листопада. Тоді він сказав, що таліби готові укласти угоду і припинити вогонь на території країни.
  • 7-8 грудня 2019 року представники Вашингтону і «Талібану» провели перемовини в столиці Катару Досі, які стосувалися майбутньої мирної угоди між сторонами.
  • Наприкінці 2019 року екстремістське угруповання «Талібан» погодилося на тимчасове припинення вогню на 10 днів на території Афганістану. Утім до деескалації напруження ці кроки не призвели — США, Талібан та уряд Афганістану так і не домовились про мир.
  • Із 21 лютого між США й «Талібаном» почало діяти семиденне перемир’я по всій території Афганістану, дотримання якого стало умовою для підписання мирної угоди 29 лютого.
Поділитись: