Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що Німеччина повинна збільшити свої видатки на оборонну сферу, інакше він буде змушений ввести проти неї певні торговельні заходи.

Як повідомляє американське видання Politico, про це Трамп заявив у вівторок, 3 грудня, напередодні зустрічі з німецькою канцлеркою Ангелою Меркель.

Президент США заявив, що очікує від Німеччини підвищення витрат на сектор оборони. «Вони повинні. Бо інакше — якщо вони цього не зроблять — я буду змушений зробити щось, пов’язане з торгівлею», — наголосив президент США.

Трамп не уточнив, що саме малося на увазі. Видання припускає, що йдеться про певні торговельні санкції, засяг і тривалість яких, утім, незрозумілі. З урахуванням того, що Німеччина є складовою спільного ринку ЄС, так само незрозуміло, до яких заходів може вдатися президент США, аби вони були спрямовані саме на Німеччину, а не на весь Євросоюз одразу.

Підвищення оборонних видатків з боку інших країн-членів НАТО є однією з ключових вимог Дональда Трампа щодо інших членів Альянсу. Станом на сьогодні лише 10 із 29 держав НАТО витрачають на оборону два або більше відсотки ВВП — до їхнього числа Німеччина не входить (там нині витрачають майже 1,4%). Раніше там обіцяли досягти показника у 2% до 2031 року, хоча це не обов’язкова, а добровільна ціль.

Нагадаємо, напередодні зустрічі лідерів країн-членів НАТО в передмісті Лондона 3-4 грудня США й решта держав Альянсу домовилися про перерозподіл витрат на фінансування організації. Зокрема, частка Сполучених Штатів знизиться з 22% до 16%, а Канади та європейських країн — збільшиться.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile