Адміністрація президента США Дональда Трампа планує зменшити видатки на фінансування НАТО. Зекономлені гроші хочуть скерувати на допомогу країнам, які не входять в Альянс, зокрема Україні.

Про це з посиланням на чиновників США і НАТО пише CNN.

Зараз частка фінансування США становить 22%. Цю суму планують скоротити до 16%. Такий план можуть реалізувати вже у 2020 році.

«Всі союзники домовились про нову формулу розподілу витрат. Вона передбачає, що частка фінансування європейських союзників Канади збільшиться, а частка США зменшиться. Це є важливою демонстрацією відданості союзників Альянсу і більш справедливим розподілом обов'язків», — заявив ЗМІ один з представників НАТО.

Водночас представник міністерства оборони США заявив, що зекономлені гроші США можуть скерувати на інші воєнні потреби в Європі, включно з програмами фінансування України й Грузії, які знаходяться близько до Росії.

Нагадаємо, у Міністерстві оборони США (Пентагоні) обіцяють протягом найближчих тижнів передати Україні залишок військової допомоги.

Раніше Пентагон надав Україні 214 мільйонів доларів з 250 мільйонів, закладених американським Конгресом в оборонний бюджет США на 2019 рік.

У липні 2019 року адміністрація Дональда Трампа «заморозила» військову допомогу Україні. У вересні надання військової допомоги Україні розблокували.

Під час свідчень у справі імпічменту Трампа тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що працівники Ради національної безпеки США не могли організувати зустріч із питань розморозки американської військової допомоги Україні, бо були зайняті питанням придбання Гренландії.

Водночас посол США в Європейському Союзі Гордон Сондланд визнав, що відновлення військової допомоги Україні залежало від розслідування Україною справи щодо компанії Burisma, де працював Гантер Байден — син потенційно головного конкурента Трампа Джо Байдена.

Поділитись: