Президент США Дональд Трамп звільнив голову Агентства з інфраструктурної та кібербезпеки (CISA) Кріса Кребса.

Про це президент США повідомив у Twitter.

 «Нещодавня заява Кріса Кребса про безпеку виборів 2020 року була вкрай неточною, оскільки мали місце масові порушення й фальсифікації, спостерігачів не допускали на виборчі дільниці, «глюки» в машинах для голосування, які міняли голоси за Трампа на голоси за Байдена», — стверджує Трамп.

Цей твіт Трампа соцмережа позначила як такий, що містить спірні твердження.

Що відомо про Кребса?

Як уточнює The New York Times, саме Кребс був відповідальним за безпеку американських виборів цього року. Він неодноразово оскаржував твердження Трампа про порушення під час голосування за президента США 3 листопада 2020 року.

Після того, як Трамп оголосив про його звільнення, Кребс написав, що для нього «було честю служити»: «Ми все зробили правильно».

За даними NYT, у червні 2020 року Кребс говорив колегам, що чекає звільнення після листопадових виборів, коли Трамп заявив про фальсифікації під час голосування поштою.

Кріс Кребс працював директором CISA з моменту заснування агентства у 2018 році. NYT називає CISA «одним із найбільш швидкорослих федеральних агентств». Воно також займається безпекою електростанцій і систем водопостачання.

Про вибори у США

Дональд Трамп 15 листопада фактично визнав перемогу на президентських виборах у США кандидата від Демократичної партії Джо Байдена. Однак він заявив, що Байден переміг, тому що вибори були «сфальсифікованими».

«Він переміг, бо вибори були фальсифікованими. Без жодних наглядачів за голосуванням або підрахунком голосів. Підрахунок голосів проводила приватна компанія Dominion, що належить «радикальним лівим», з поганою репутацією та обладнанням», ㅡ написав Трамп.

А проте суди у США відхилили низку позовів адвокатів Дональда Трампа щодо нібито проблем із голосуванням у декількох штатах.

Поділитись: