Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія вкрала у Сполучених Штатів технологію надзвукової ракети за президентства Барака Обами. Раніше Володимир Путін казав, що Вашингтон «змусив» Москву почати роботу над такою ракетою ще 16 років тому.

Про це Трамп заявив під час мітингу в Міннесоті.

Він зазначив, що Америка має найпотужнішу зброю у світі, але додав, що в Росії та Китаю є «супер-пупер» надзвукові ракети.

«Вона летить у 5 разів швидше за звичайні ракети. У нас же є ракети, які летять набагато швидше. Але Росія отримала цю інформацію в адміністрації Обами. Росія вкрала цю інформацію… Росія отримала цю інформацію і збудувала її (ракету — ред.)» — сказав Трамп.

Саме сьогодні, 19 вересня, президент РФ Володимир Путін заявив, що коли США вийшли з угоди про обмеження систем протиракетної оборони у 2002 році, Росія була вимушена створювати надзвукову зброю. Роботи стартували у 2004 році.

Про це Путін розповів під час спілкування з розробником надзвукової ракети «Авангард» Гербертом Євремовим. Як похизувався російський президент, тепер РФ має «найсучаснішу у світі зброю».

Що це за ракета?

Наприкінці грудня 2019 року в Росії заявили, що на бойове чергування заступив перший полк із ракетним комплексом стратегічного призначення «Авангард», здатний літати зі швидкістю в понад 20 разів більшою за швидкість звуку.

Як стверджують російські військові, «Авангард» — це комплекс стратегічного призначення з міжконтинентальною балістичною ракетою, оснащеною крилатим бойовим блоком. Він здатен літати в густих шарах атмосфери зі швидкість понад 20 швидкостей звуку.

На відміну від звичайної ракетної боєголовки, яка після відділення летить за передбачуваною траєкторією, бойові блоки «Авангарду» здатні здійснювати маневри в повітрі, через що їх важче перехопити, кажуть в РФ.

Крім цього, Путін обіцяв посилити російський флот іншою гіперзвуковою ракетою, яка «ось-ось буде готова».

А що Трамп?

У травні 2020 року президент США заявив, що країна має «супер-пупер ракету», яка швидше за всі теперішні у 17 разів. Трамп зазначив, що США створюють її, бо не мають вибору, враховуючи тих опонентів, які є — Китай і Росія. Якихось деталей про цю ракету немає.

Поділитись: