Правоохоронці перехопили посилку з отрутою, яка була адресована президенту США Дональду Трампу.

Про це повідомляє CNN з посиланням на двох співробітників у правоохоронних органах.

Посилку виявили на цьому тижні. У ній була токсична речовина рицин. Це підтвердили два тести.

Розслідувати справу взялося ФБР та Секретна служба.

Оновлено: згодом інформацію CNN підтвердили у ФБР. Там зазначили, що разом з Секретною службою США та поштовою інспекцією розслідують відправлення підозрілого листа.

«Наразі загрози громадському порядку немає», — повідомили в офісі ФБР. 

Зазначається, що вся пошта Білого дому сортується і перевіряється в окремому місці перед тим, як потрапити до президента США.

Рицин — це високотоксична сполука рослинного походження. ЇЇ часто використовують у терористичних актах. Рицин можна використовувати у вигляді порошку, гранул, диму чи кислоти. При проковтуванні він викликає блювоту і внутрішню кровотечу шлунка та кишківника. Після цього відмовляє печінка, селезінка і нирки. В результаті смерть настає через колапс системи кровообігу. 

Інші спроби отруїти президента США були?

Так, і не одна. У травні 2013 року листи з рицином вже відправляли президенту Бараку Обамі та меру Нью-Йорка Майклу Блумбергу. За це засудили актрису Шеннон Гесс. Вона отримала 18 років в’язниці.

У жовтні 2018 року конверти з підозрілою речовиною отримали Пентагон, Білий дім та офіс санатора Техасу Текса Круза.

Посилки, відправлені у Пентагон, були адресовані тодішньому міністру оборони Джеймсу Меттісу і начальнику військово-морських операцій Джону Річардсону.

У відправленні цих листів і зокрема загрозі застосування біологічного токсину звинуватили ветерана військово-морських сил зі штату Юта Вільяма Клайда Аллена ІІІ. 

Поділитись: