Що відбувалося тієї ночі, яку багато американців назвали «страшнішою, ніж Геловін»?

ГілларіТрампа чи ТрампГілларі – ми вже знаємо. І саме тому довелося змінити назву нашої програми. Сполучені Штати обрали президента 8 листопада, ним несподівано став Дональд Трамп. Що відбувалося тієї ночі, яку багато американців назвали «страшнішою, ніж Геловін»? Спасибі мешканцям Техасу, як зілля допоможе демократам пережити наступні 4 роки і Сімпсони-ясновидці – про все це в заключному випуску програми «ТрампГілларі» з Ольгою Токарюк та Джошем Ковенським.

Спасибі мешканцям Техасу

Дональд Трамп переміг у президентській гонці і стане 45-м президентом Сполучених Штатів Америки. Він розбив ущент прогнози та опитування громадської думки, які майже одностайно пророкували перемогу його опонентці з Демократичної партії. 

«Ця ніч страшніша, ніж Геловін», – писали американські користувачі твітера під час підрахунку голосів.

І хоч президент Барак Обама заспокоював народ, що незалежно від результатів виборів «завтра знову зійде сонце», щонайменше половину Америки та світу шокували дані з виборчих дільниць.

«Спасибі мешканцям Техасу», – відреагували на результати виборів у США українські соцмережі.

Техас насправді завжди підтримує республіканців, а от те, що Трамп переміг у традиційно демократичних Вісконсіні, Міннесоті, Мічигані та Пенсильванії, стало несподіванкою. За нього проголосували також у ключових штатах Огайо, Флориді, Північній Кароліні.  

Трамп у своїй першій промові після оприлюднення результатів заявив, що, ставши президентом, не забуде нікого з американців:

«Я отримав нагоду надзвичайно близько познайомитися з нашою країною. У неї величезний потенціал! Усе буде прекрасно. Кожен американець матиме змогу реалізувати свій потенціал. Жінки і чоловіки, які раніше були забуті, знову отримають увагу від влади».

Стоп-кадр з відео

Гілларі Клінтон виступила аж через 12 годин після того, як перемога Трампа стала реальністю. Вона визнала свою поразку і закликала американців не опускати руки. Під час її промови сльози витирав і Білл Клінтон, і її помічниця Хума Абедін, і мільйони прибічників.

«Я знаю, що ви розчаровані, бо відчуваю те саме. Так само почуваються десятки мільйонів американців, які покладали великі надії на нашу кампанію. Це боляче і болітиме ще довго. Але я хочу, щоб ви пам’ятали – у центрі нашої кампанії була не лише одна людина чи одні вибори. У центрі була країна, яку ми всі любимо».

Попередні результати демонструють, що Гілларі таки вдалося виграти загальнонаціональне голосування. Але виборщики віддали перевагу Дональду Трампу. Як ми пояснювали у випуску минулого тижня, виборча система США це дозволяє.

Після перемоги Трампа Республіканська партія, яку багато хто поспішив поховати, контролює всі три гілки влади у США. Крім президента-республіканця, який призначить суддів Верховного суду, партія має більшість в обох палатах Конгресу.

Димний Майдан

З перемогою Дональда Трампа змирилися не всі американці – у Нью-Йорку та Чикаго люди вийшли на акції протесту, на яких палили опудало обраного президента. 

Задиміло і в кількох інших штатах, де паралельно з виборами президента відбувалося голосування щодо легалізації марихуани. Тепер демократам у Каліфорнії, Неваді, Масачусетсі та Мені буде легше пережити наступні 4 роки президентства Трампа.

Стоп-кадр з відео

Американські медіа перемогу Трампа взагалі не передбачали. Найкращими прогнозистами виявилися творці «Сімпсонів», які ще у 2000 році записали футуристичний епізод: після президента Трампа до влади приходить біла жінка. 

Путін, «Ку-Клукс-Клан» і Вітренко

Першими, хто привітав Дональда Трампа з перемогою, були його найближчі друзі – Владімір Путін, лідер американського «Ку-Клукс-Клану», Найджел Фередж, Марін Ле Пен. А також Міхеїл Саакашвілі і Наталя Вітренко. Келих шампанського за перемогу Дональда Трампа підняв і його російський клон – Владімір Жиріновський.

Дональд Трамп у ході кампанії дав немало шокуючих обіцянок. Тепер у нього буде можливість їх дотриматися – побудувати стіну на кордоні з Мексикою, депортувати 11 мільйонів нелегальних мігрантів, посадити Гілларі у в’язницю і заборонити мусульманам в’їзд у США. А головне – знову зробити великою Америку!

Деякі американці вирішили не чекати виконання новим президентом своїх обіцянок і вже думають, куди емігрувати. Сайт служби іміграції Канади не витримав навали шокованих сусідів. Чи витримає кордон?

Церемонія інавгурації Дональда Трампа відбудеться 20 січня 2017 року. Будемо сподіватися, його президентство даватиме більше приводів для сміху, ніж для сліз. 

Поділитись: