УКРАЇНА

Transparency International EU виступила проти створення антикорупційних палат в Україні

18 липня, 2017 17:20
УКРАЇНА/Transparency International EU виступила проти створення антикорупційних палат в Україні
Зберегти
Вигляд
Європейське відділення Transparency International підтримало позицію ТІ Україна про неприпустимість утворення антикорупційних палат при судових органах замість незалежного антикорупційного суду в Україні.

Європейське відділення Transparency International підтримало позицію Transparency International Україна про неприпустимість утворення антикорупційних палат при судових органах замість незалежного антикорупційного суду в Україні.

Про це йдеться в заяві на сайті EU.

Transparency International EU звертає увагу на позицію TI Україна про необхідність запровадження в Україні саме антикорупційних судів, а не палат.

У публікації на сайті європейське відділення ТІ зазначає, що заява президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера про компромісний варіант антикорупційного судового органу викликала здивування у найбільших антикорупційних організацій в Україні.

Вони не погоджуються на утворення менш незалежної антикорупційної палати при Вищому суді.

Раніше Transparency International Україна також заперечила створення антикорупційних палат при чинних судах.

Нагадаємо, у четвер 13 липня на прес-конференції у Києві Юнкер заявив, що створення Палати з протидії корупції в судовій системі буде достатнім.

Раніше ЄС наполягав на створенні спеціального Антикорупційного суду.

Згодом депутатка Європарламенту Ребекка Хармс заявила, що здивована заявою Юнкера щодо створення антикорупційної палати. У Національному антикорупційоному бюро заявили, що в Україні немає альтернативи створенню окремого Антикорупційного суду.

Водночас у представництві Євросоюзу в Україні заявили, що немає значення, як цей орган «називатиметься та яким чином буде створений, а головне, щоб він був незалежним».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини