У громадській організації Transparency International Україна закликали переобрати Вищу раду правосуддя, оскільки саме від цього залежить перезавантаження судової системи.

Про це hrоmаdske повідомили у Transperency International Україна.

«Громадські організації неодноразово висловлювали принципову позицію щодо реальної реформи Вищої ради правосуддя (ВРП). Бо саме від неї залежить багато важливих рішень у судовій системі. Наприклад, неоновлена Рада проводитиме конкурс на суддів Верховного суду», — зазначила керівник юридичного відділу Transparency International Ukraine Катерина Риженко.

Вища рада правосуддя призначає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), затверджує регламент ВККС та формує половину Комісії з питань доброчесності.

Окремий ризик — рішення Конкурсної та Етичної комісії оскаржуватимуться в сумнозвісному Окружному адміністративному суді Києва, зазначили в TI Україна.

16 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про судову реформу, який передбачає зміни до кількох документі щодо судової системи.

Ідеться про фактичний перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів і зміни в роботі Вищої ради правосуддя.

Зокрема парламент підтримав створення Комісії з питань доброчесності та етики (Етична комісія) при Вищій раді правосуддя із 6 осіб: три члена ВРП і три міжнародні експерти. Комісія контролюватиме прозорість і підзвітність органів суддівського врядування та «сприятиме врахуванню ними думки громадськості».

Членів ВККС переоберуть на конкурсі. А Етична комісія протягом 30 днів з моменту її створення перевірить чинних членів ВРП на доброчесність.

Раніше у посольстві Канади та представництві ЄС в Україні розкритикували низку положень ухваленого законопроєкту, зокрема заявивши про безпідставність скорочення кількості суддів Верховного суду й застосування люстрації до членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. А у Раді Європи наголосили, що реформи повинні бути проведені відповідно до міжнародних стандартів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile