Міжнародна організація Transparency International закликає українську владу захистити антикорупційних активістів.

Міжнародна організація Transparency International закликає українську владу захистити антикорупційних активістів.

Про це повідомляє прес-служба організації.

«З урахуванням поширення нападів, Transparency International та її представництво в Україні закликають владу захистити громадянське суспільство від насильства, включно з фізичним побиттям, з яким стикаються активісти», — ідеться у повідомленні.

У TI згадали побиття кількох антикорупційних активістів з Харкова і вважають ці випадки пов'язаними з їхньою діяльністю, а також нагадують, що подібні повідомлення надходили з Полтави й Одеси, а також від журналістів-розслідувачів з Києва.

«Transparency International Україна також стала мішенню інформаційної атаки через свою роботу, пов’язану з поверненням активів, які, як вважається, викрав колишній президент Віктор Янукович. Крім того, громадські організації зазнали нелегальних перевірок та судових розглядів», — ідеться у повідомленні організації.

Transparency International зазначає, що громадські організації «змушують заповнювати обтяжливі електронні декларації, які ускладнюють їхню роботу і підсилюють потенційний тиск з боку влади, попри заклики скасувати цю систему та попри обіцянки, що це зміниться».

У Харкові наприкінці серпня напали на антикорупційного активіста Дмитра Булаха. Через кілька тижнів побили його колегу Євгена Лисичкіна.

Журналіст програми «Схеми» Михайло Ткач повідомив про перешкоджання роботі їхньої знімальної групи в аеропорту «Київ». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анти-антикорупціонери: хто і як бореться з Центром протидії корупції

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: