Війна / Безпека

Треба переглянути та адаптувати систему воєнного стану до країн НАТО та ЄС — воєнний дипломат

Громадське
Війна/Безпека/Треба переглянути та адаптувати систему воєнного стану до країн НАТО та ЄС — воєнний дипломат
Зберегти
Вигляд
Систему проведення воєнного стану в Україні, визначену законодавством, варто переглянути та адаптувати до систем у країнах НАТО та Європейського союзу. Таку думку висловив військовий дипломат, експерт з питань оборонного будівництва та безпеки Олександр Поліщук в ефірі Громадського.

Поліщук назвав наявну систему воєнного стану в Україні застарілою, зазначивши, що в Україні «архаїчний закон, який ми дістали у спадок від Радянського Союзу, переклали російські положення».

Зокрема, він висловся проти відчуження майна у громадян і можливе скасування виборів.

«Якщо вірити тому, що ми робили за ці п’ять років, для того, щоб підтримати державу в її спроможності по реагуванню на воєнні загрози, у нас повинна бути відпрацьована система мобілізації, яка дозволяє отримати матеріально-технічний ресурс без того, щоб вилучати щось там у населення», — сказав Поліщук.

«Як ми знаємо, світова історія та досвід запровадження і підтримання воєнного стану, надзвичайного стану більше зараз схиляється до того, що повинен бути надзвичайний стан з певними особливостями, які притаманні підготовці до відбиття збройної агресії», — додав він.

Він навів приклад надзвичайного стану 2015-2015 років у Франції, в умовах якого відбувалися президентські вибори.

Водночас аналітик та голова громадської організації «Донецький інститут інформації» Віталій Сизов зазначив, що у Франції була терористична загроза, а не загроза військового вторгнення.

26 грудня о 14:00 завершився воєнний стан у 10 областях України. Згідно з указом президента, воєнний стан запроваджували терміном на 30 діб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи краще пізно, ніж ніколи? Підсумки 30 днів воєнного стану

Пов`язані новини