Комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко, який представлятиме інтереси України на тристоронніх політичних переговорах щодо подальшого транзиту російського газу до ЄС між Україною, Росією та Євросоюзом, повідомив, що не вірить в успіх цих переговорів.

«У зв'язку з відсутністю російських експертів на сьогоднішніх консультаціях навряд чи можна очікувати фінальних домовленостей на політичному рівні наступного тижня (21 січня 2019 року — ред.)», — передає коментар Юрія Вітренка прес-служба Нафтогазу.

За його словами, Росія зірвала експертні переговори щодо транзиту, на яких мали обговорити технічні умови постачання російського газу до ЄС через газотранспортну систему України.

Нагадаємо, що тристоронні переговори між представниками України, Росії та ЄС на політичному рівні щодо транзиту газу відбудуться у Брюсселі 21 січня.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Поділитись: