Тролейбусне управління окупованого Сєвєродонецька замовило комунальну техніку на 38 млн грн
Комунальне підприємство «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» міської ради Сєвєродонецька, який наразі перебуває під окупацією, за результатами тендеру замовило в компанії «Автоскладальне підприємство Кобальт» комунальної техніки на 38 мільйонів гривень.
Про це свідчать дані на порталі ProZorro.
«Автоскладальне підприємство "Кобальт"» виграло тендер без конкуренції, оскільки на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Майже одноосібно харківською фірмою володіє директор Валерій Пінскій. Всього з 2017 року компанія отримала державних підрядів на суму 277 млн грн.
У тендері щодо Сєвєродонецька йдеться про закупівлю:
- двох самоскидів KDT-35/3BKM вартістю 5,4 млн гривень кожний;
- двох дорожніх комбінованих машин MSV-5/17CIST загальною вартістю 15 млн гривень;
- однієї комбінованої автоцистерни MSV-5/07-DJT за 5,49 млн гривень;
- каналопромивної машини KCJ-100.02Y09 за 6,69 млн гривень.
На сайті виробника ціни відсутні. На інших виграних ним торгах ці моделі знайти не вдалось.
Зазначається, що спершу «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» мало внести аванс — 20% від загальної суми, а саме понад 7,59 мільйона гривень. Поставити техніку мають у місто Дніпро до 31 грудня.
До комунального підприємства звернулись із запитанням про непріоритетність видатків. У зверненні зазначили, що закупівля машин на 1 млн євро для підприємства, яке фактично не існує — «це справжнє мародерство».
Водночас у тролейбусному управлінні обґрунтували закупівлі тим, що не мають сумнівів у деокупації Сєвєродонецька. Так, вони вживають «заходи з формування необхідних ресурсів для підтримки життєзабезпечення громадян» та відновлення пошкодженої інфраструктури після звільнення міста.
Реакція Держаудитслужби
Пізніше на сайті з’явилося звернення до Держаудитслужби щодо порушень під час процесу закупівлі. Там пропонували зупинити процедуру та перенаправити гроші на допомогу Збройним силам України.
У коментарі hromadske очільниця пресслужби Держаудитслужби Світлана Антонова зазначила, що звернення на сайті ProZorro доходять до відомства, але фахівці Держаудитслужби можуть побачити їх лише після завершення процесу закупівлі.
У Держаудитслужбі пообіцяли уточнити й надати інформацію згодом.
- Поділитися: