Трьом людям повідомили про підозру через стрілянину та бійку в центрі Києва. Вилучили зброю та газові балончики

Затримання чоловіка після стрілянини біля пункту обміну валют, Київ, 2 лютого 2022 року
Затримання чоловіка після стрілянини біля пункту обміну валют, Київ, 2 лютого 2022 рокуВікторія Рощина / hromadske

За фактом стрілянини та бійки біля пункту обміну валют у центрі Києва правоохоронці повідомили про підозру трьом людям за статтею про хуліганство.

Про це передає поліція Києва.

«Під час огляду місця події ми вилучили газовий балончик, гладкоствольну рушницю та набої до неї, пістолет травматичної дії, мисливські карабіни та набої до них», — зазначив тимчасовий виконувач обов’язків начальника поліції Києва Андрій Гарастюк.

А втім, хто саме з учасників конфлікту отримав підозру, в поліції не уточнили. Там лише зазначили, що це двоє киян 25 та 26 років і 28-річний житель Черкас. У разі доведення вини підозрюваним загрожує до семи років позбавлення волі.

Що передувало? 

2 лютого біля столичного пункту обміну валют сталася стрілянина та бійка. Двоє людей травмувалися — представник охорони обмінника та один з активістів Олексій Середюк. 14 людей затримали правоохоронці. Це не перший конфлікт біля цієї установи, попередній конфлікт також завершився стріляниною.

Як нам вдалося з'ясувати, на місце з черговим пікетом фінустанови прибули молоді люди зі «Всесвітньо-броварського телебачення» Дмитра Корчинського та організації «Український стяг». Один із керівників останньої, Крістіан Ударов, також був на місці.


Він називає себе членом організації «Традиція і порядок», про яку ми нещодавно розповідали в матеріалі. Її пов'язують з колишнім «азовцем» і представником «Національного корпусу» Сергієм Коротких. Також «Традицію і порядок» згадував у суді підозрюваний в організації масових заворушень в Україні експоліцейський Юрій Голубан.


На місці події була присутня охорона установи, з якою в них відбувся конфлікт зі стріляниною. Один із поранених охоронців на наше питання про те, хто його побив, зазначив — «рейдери». У мережі також опублікували відео конфлікту. На місці ми помітили охоронну фірму «ВЕНБЕСТ».

На своїй сторінці у Facebook керівник ГО «Український стяг» Крістіан Ударов раніше зазначив, що вони як громадські активісти прийшли до установи, яка нібито діє незаконно.

«До мене надійшло дуже багато звернень про те, що в цьому пункті обміну валют проводять обмін криптовалют. Це у нас в країні заборонено», — сказав Ударов.

Також він наголосив, що нібито через цю установу «проходять транзакції з фінансування терористичних організацій на окупованих територіях та наркотрафіку». Охорону установи він назвав «озброєними тітушками». Також активісти наголошували, що нібито правоохоронні органи «кришують ці незаконні обмінники». 

Коментар самої установи ми намагаємось отримати. На вході охорона нам повідомила, що цей обмінник працює тут уже кілька років, але громадські діячі активізувалися останнім часом. У самому обміннику нам не надали коментар, зазначивши, що «вони не є уповноваженими особами».

Доповнено 8 лютого. З нами зв’язався чоловік, який назвався представником охорони мережі пункту обміну валют «Money24» і зауважив, що до «ДНР» вони не мають ніякого відношення, а мета приходу активістів, на їхню думку — «вочевидь фінансова».

«Вони до нас прийшли і, вочевидь, хотіли щось з нас отримати. В принципі, як вони працюють по Києву. Вимог вони ніяких не висували, на місці одразу відреагувала наша охорона. В нас з ними не було ніякого діалогу та й не буде», — заявив представник агентства.

Також він додав, що власник мережі пункту обміну валют Андрій Смірнов, якого активісти називають «терористом», не має жодного відношення до самопроголошених республік, як і діяльність їхніх установ.

«Ми з цього приводу будемо звертатися до суду, щодо спростування тих висловлювань, які вони озвучували», — сказав представник охоронного агентства.

Раніше активісти вже приходили до цієї будівлі, коли там сталася перша стрілянина. Також ми помічали їх на блокуванні піщаної бази в Києві та стрілянині біля будівельного майданчика.