Троє затриманих у Москві під час протестів проти недопуску незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу оголосили голодування.

Про це повідомляє «МБХ медіа».

Зокрема, житель Москви Самаріддін Раджабов, якого заарештували 27 липня в Москві оголосив голодування в ізоляторі тимчасового утримання. Про це повідомив його адвокат Анрі Циськарішвілі.

Правозахисник зазначив, що Раджабов відмовився від прийому їжі з 1 серпня в знак протесту проти звинувачень і з солідарності з іншими обвинуваченими. Він продовжує пити рідину, в тому числі чай з цукром.

Згідно висунутими звинуваченнями, Раджабов заподіяв пошкодження співробітнику Росгвардії в захисній екіпіровці, кинувши в нього пластикову пляшку. Він звинувачується також в участі в масових заворушеннях. Сам він каже, що не брав участі в мітингу, опинившись в центрі Москви випадково.

Крім того, голодування оголосили 28-річний Кирило Жуков і 34-річний Олексій Міняйло.

Раніше повідомлялось, що прокуратура Москви проводить перевірки за фактами участі в акціях 27 липня і 3 серпня у центрі російської столиці неповнолітніх і людей із маленькими дітьми. Зокрема, відомство звернулося до суду з вимогою позбавити батьківських прав подружню пару, яка прийшла на акцію 27 липня з однорічною дитиною.

Нагадаємо, під час неузгодженої з владою акції в Москві силовики затримали сотні людей. Надвечір 3 серпня повідомлялося про понад 800 затриманих, а зранку 4 серпня стало відомо про тисячу. 

У Москві четвертий тиждень поспіль відбуваються акції проти недопуску незалежних кандидатів на вибори до Московської міської думи.

На минулій акції 27 липня силовики затримали 1373 людини, 256 з них провели ніч за ґратами. Це був рекорд усіх часів у Росії. Проти людей, що вийшли на вулиці, застосовували силу, є люди з пробитою головою, переламами.

Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Зазначимо, що правляча партія «Єдина Росія» на цих виборах офіційно не виставила жодного кандидата, вочевидь через низьку підтримку у Москві. Її представники беруть участь у виборах як самовисуванці, тому теж повинні збирати підписи. Проблем з реєстрацією у цих кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile