Національне антикорупційне бюро затримало близького соратника директора ДБР Романа Труби, колишнього начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Ігоря Щербину. Його підозрюють у вимаганні 150 тисяч доларів хабаря за закриття справи Держбюро розслідувань.

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

Зі Щербиною детективи НАБУ затримали підприємця у сфері будівництва. Їх затримали після передачі першої частини хабаря — 75 тисяч доларів.

Слідство встановило, що колишній посадовець ГПУ за посередництва підприємця у сфері будівництва вимагав від однієї зі столичних компаній-забудовниць хабар у розмірі 150 тисяч доларів нібито для подальшої передачі керівнику одного з правоохоронних органів. За даними видання НВ, йдеться про можливу причетність до цього злочину глави Держбюро розслідувань Романа Труби.

В обмін на гроші Щербина начебто мав забезпечити закриття кримінального провадження, яке розслідується територіальним управлінням ДБР щодо дій згаданої компанії-забудовниці.

Наразі вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру у можливому шахрайстві та пособництві у наданні неправомірної вигоди керівнику одного з правоохоронних органів

Глава ДБР Труба вже прокоментував інформацію про затримання його соратника. Він наголосив, що на керівництво ДБР та слідчих «неможливо впливати ні за гроші, ні за будь-які інші ресурси». 

«Якби мені стало це відомо, то я би першим написав заяву про злочин», — додав Труба.

Глава ДБР також зазначив, що до нього поки ніхто не звертався, але він «повністю відкритий до роботи зі слідством».

Зеленський також відреагував на затримання Щербини й заявив про необхідність перезавантажити керівництво ДБР.

Ігор Щербина був начальником Головного слідчого управління ГПУ у 2014–2015 роках. У той період Труба був його заступником в управлінні ГПУ і працював під керівництвом Щербини. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile