УКРАЇНА

Три історії про туберкульоз

24 березня, 2018 20:52
УКРАЇНА/Три історії про туберкульоз
Зберегти
Вигляд
У День боротьби із туберкульозом Громадське розповідає три історії людей, які побороли цю хворобу і допомагають пережити її іншим.

За даними Міністества охорони здоров'я, Україна входить в число 27 країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу, стійкого до препаратів. У 2017 захворюваність на активний туберкульоз знизилася на 5,1% у порівнянні з 2016 роком.

Віктор Пилипенко викладає більше 30 років і до того, як захворів на туберкульоз, жодного разу не був на лікарняному. Він – доцент кафедри етнології та краєзнавства КНУ ім. Тараса Шевченка. Зараз Вітор Пилипенко також голова Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ».

Христина Рівера лікувалася від туберкульозу рік. Зараз вона працює в організації Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ\СНІД та допомагає пацієнтам хворим у тому числі на туберкульоз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хворі не хочуть лікуватися, а змусити їх ми не можемо», — лікар-фтизіатр про туберкульоз в Україні

Більше тижня у Верховній Раді експонувалася фотовиставка про хворих на туберкульоз, однією з організаторок була Оля Клименко. Вона – волонтерка, працює у благодійній організації «Світло надії». Активно бореться за хороші умови лікування, допомагає іншим пережити хворобу. У тому числі дітям.

Більше про людей, для яких туберкульоз лишився у минулому – у матеріалі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Туберкульоз в Україні: виліковна хвороба з «аурою непристойності»

Більше про:
# туберкульоз
Пов`язані новини