Посольства трьох європейських держав ухвалили рішення про прискорену видачу віз жителям Чечні, яких влада республіки переслідує через гомосексуальність.

Посольства трьох європейських держав ухвалили рішення про прискорену видачу віз жителям Чечні, яких влада республіки переслідує через гомосексуальність.

Про це йдеться у матеріалі видання «Медуза».

Так, глава ради «Російської ЛГБТ-мережі» Тетяна Вінніченко розповіла «Медузі», що посольства трьох європейських країн готові надати прискорену процедуру видачі віз для чеченських гомосексуалів.

Вінніченко не уточнила, про які країни йдеться, побоюючись, що біженцям може загрожувати небезпека з боку представників місцевих чеченських діаспор.

Крім того, вона розповіла, що в Москві були організовані дві зустрічі біженців з Чечні з представниками посольств, на яких «хлопці розповіли свої історії», а співробітники «Російської ЛГБТ-мережі» їх підтвердили. «Завдяки цьому процес переговорів і призвів до прискореної процедури видачі віз. Адже вихідцям з цього регіону в принципі важко отримати візу до країн Шенгенської угоди», – сказала вона.

Крім оформлення віз активісти допомагають біженцям, у яких немає закордонних паспортів. «Деякі паспортистки йдуть нам на зустріч. Взагалі, людей, готових допомагати, досить багато», – додала Вінніченко.

Раніше повідомлялося, що правозахисні організації Фінляндії та Швеції почали збір коштів на допомогу чеченцям, що зазнають утисків та переслідувань через сексуальну орієнтацію.

1 квітня «Новая газета» повідомляла, що протягом останніх тижнів в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність  до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: