УКРАЇНА

Турчинов: Російські військові захопили Крим, бо його нікому було захищати

15 лютого, 2018 17:42
УКРАЇНА/Турчинов: Російські військові захопили Крим, бо його нікому було захищати
Зберегти
Вигляд
Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олександр Турчинов заявив, що під час анексії Криму захищати півострів було нікому, активного резерву армії на той час було недостатньо.

Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олександр Турчинов заявив, що під час анексії Криму захищати півострів було нікому, активного резерву армії на той час було недостатньо.

Про це Турчинов заявив під час допиту в Оболонському суді Києва у справі екс-президента Віктора Януковича.

Турчинов розповів, що на території півострова після неофіційного входження російських військ «масово розпочалась зрада та перехід на бік агресора». За його словами, це була одна із головних проблем.

«На превеликий жаль, 27 лютого в Україні ще не було виконавчої влади, у нас не було Кабінету міністрів, це для мене була велика проблема як для голови Верховної Ради. Тому що без уряду, без керівництва силових структур вживати ефективних заходів було неможливо», — сказав він.

Турчинов заявив, що після входження російських військ одразу віддав наказ українським військовим не допустити захоплення адмінбудівель.

«Коли вранці мені повідомили, що спецназ РФ захопив адміністративні будівлі в Криму, я відразу дав наказ керівникам Внутрішніх військ, які базувалися в АР Крим, для того, щоби оточити парламент і уряд, підготувати відбиття його захоплення і провести операцію. Через кілька годин мені повідомили, що, на превеликий жаль, вони змогли провести лише оточення цих будівель, але під тиском агресивно налаштованих цивільних людей, які у великій кількості зібралися, вони не змогли виконати завдання і змушені були розійтися. Тобто, на превеликий жаль, завдання з деблокування будівель кримського парламенту і Кабміну Криму не було кому виконувати», — повідомив Турчинов.

«В той же час, після того як ми змогли сформувати коаліцію та Кабінет міністрів, я запросив силових міністрів, я наказав сформувати підрозділи ЗСУ, для того, щоби перекинути їх на півострів і вжити протидію російські агресії», — додав він.

Турчинов зазначив, що згодом після формування Кабміну та РНБО він зібрав керівників силових структур і провів з ними нараду.

«28 лютого під час першого засідання РНБО міністр оборони Тенюх доповів, що у зв'язку з руйнівним станом Збройних сил... на той  момент є можливість зібрати не більше 5 тисяч військових. Це десь дві батальйонно-тактичні групи. Це весь резерв, який на той час мало військове керівництво країни», — сказав він.

«Але головна проблема, яку відкрили на засідання РНБО 28 лютого, що найбільша загроза полягає у підготовці до вторгнення (Росії, — ред.) на материкову частину України. І разом з резервами керівники говорили, що проти України може бути залучено до 200 тисяч військових... Тобто, в тих умовах цей резерв (5 тисяч, - ред.) спалити в Криму було практично неможливо. І РНБО прийняло рішення, з моєї ініціативи, почати перекидання військ з заходу на схід і північ, щоб захистити найбільш небезпечні напрямки вторгнення російських військ — Київський, Харківський, Сумський, Донецький та інші»,— додав секретар РНБО.

«Такий резерв неможливо застосувати, аби захистити країну, було прийнято рішення щодо мобілізації», — наголосив Турчинов.

Раніше на допиті Турчинов заявив, що після анексії Криму РФ планувала силою відновити владу Януковича в країні.

ДИВІТЬСЯ: Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців.

У грудні минулого року суд ухвалив рішення про виклик на допит президента Петра Порошенка та інших високопосадовців як свідків у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича. 

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

«Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Пов`язані новини