Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що до зриву голосування щодо реінтеграції Донбасу причетні «агенти Росії».

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що до зриву голосування щодо реінтеграції Донбасу причетні «агенти Росії».

Про це Турчинов заявив на брифінгу у парламенті, передає кореспондентка Громадського.

За його словами, сьогодні парламент мав «прийняти рішення для безпеки нашої держави». «Ніяких «ДНР» і «ЛНР», закон чітко визначає, що там перебуває адміністрація Російської Федерації», — заявив він.

«На превеликий жаль, російська агентура заблокувала без будь-яких зауважень трибуну парламенту», — додав він.

Він підкреслив, що «був важливий саме безпековий момент».

«Тільки після відновлення кордону і виведення НЗФ ми могли переходити до політичних питань — це було важливо, але аби не було можливостей для спекуляцій — погодились зняти це питання (Мінська), щоб доопрацювати до другого читання. Блокування трибуни було свідомою провокацією», — сказав він.

За його словами, немає виправдань зриву голосування. «Немає виправдань тим, хто не хоче визнати Росію країною агресором... Ви бачили хто блокував трибуну, їх портрети ви можете опублікувати у себе у Facebook. Ці люди працювали сьогодні на Росію. Виконали замовлення своїх господарів... Не всі свідомо працюють на агресора, але роблять це», — зазначив він.

Турчинов також додав, що Мінські угоди — «єдиний формат протидії Росії».

«Можна критикувати мінські угоди, але це єдиний формат протидії Росії. Всі санкції - вони прив‘язані до мінського формату. Санкції приймаються до виконання Росією мінських угод», — заявив секретар РНБО.

Раніше під час обговорення законопроектів народні депутати з фракції «Самопоміч» та деякі позафракційні депутати заблокували президію, перешкоджаючи проведенню планерного засідання. Через це Парубій оголосив перерву, запросивши керівників фракцій для проведення консультацій.

Після перерви, що тривала майже 2 години, голова Верховної Ради повідомив, що під час наради керівників депутатських фракцій і груп було досягнуто домовленості, що у президентському законопроекті №7163 вилучаються пункти, пов'язані з Мінськими угодами.

Після цього Парубій оголосив про закриття засідання Ради.

Раніше Комітет Ради з нацбезпеки та оборони підтримав доопрацьований законопроект №7164 про реінтеграцію Донбасу, який вніс президент.

5 жовтня Рада включила до порядку денного всі 3 законопроекти про деокупацію Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентський законопроект про деокупацію Донбасу: основні положення.

Альтернатива президентському проекту деокупації: основні тези.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: