УКРАЇНА

Турчинов пропонує «ретельно перевіряти» охочих отримати біометричні паспорти з окупованої території

23 червня, 2017 12:34
УКРАЇНА/Турчинов пропонує «ретельно перевіряти» охочих отримати біометричні паспорти з окупованої території
Зберегти
Вигляд
Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що необхідно «проводити ретельну перевірку всіх бажаючих отримати біометричний паспорт, які прибувають з окупованих територій».

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що необхідно «проводити ретельну перевірку всіх охочих отримати біометричний паспорт, які прибувають з окупованих територій».

Про це він сказав під час наради з керівниками МВС, Міграційної служби, СБУ та прикордонниками.

За словами секретаря РНБО, після початку дії для України безвізового режиму з ЄС значно збільшилась кількість охочих отримати біометричні паспорти з Криму та з території окупованого Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Концепція деокупації: як Олександр Турчинов пропонує звільняти Донбас.

«Водночас, не маючи доступу до архівів, що залишились на окупованих територіях, виникає небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій, доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб», — заявив Турчинов.

Він зазначив, що після перевірки, у випадку виявлення невідповідності поданих даних, громадянам повинно бути відмовлено в отриманні біометричного паспорта.

Також Турчинов повідомив, що для правового врегулювання цього питання було підготовлено відповідний законопроект, «який народними депутатами-членами парламентської коаліції і найближчим часом має бути внесений до Верховної Ради».

Водночас, координаторка правового напрямку благодійного фонду «Восток-СОС» Альона Луньова зазначила у коментарі Громадському, що така пропозиція є дискримінаційною

Нагадаємо, 11 червня безвізовий режим України з Євросоюзом набув чинності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безвіз з Європою: 15 практичних речей, які вам допоможуть. Як скористатися «безвізом» на автівці: інструкція від МВС.

Зазначимо, що за перший тиждень безвізу у перетині кордону відмовили 22 українцям.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини