ENRU

Пропозиція Турчинова перевіряти переселенців перед отриманням біометрики дискримінаційна — правозахисниця

Пропозиція секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олександра Турчинова «ретельно перевіряти» всіх охочих з окупованих територій отримати біометричний паспорт  є дискримінаційною.

Про це в коментарі Громадському заявила координаторка правового напрямку благодійного фонду «Восток-СОС» Альона Луньова.

«Таке виділення категорії переселенців, зокрема тих,  хто живе на окупованій території чи виїхав з неї, є, звичайно, обмеженням права», — сказала Луньова.

«Зроблена заява, що під виглядом громадян України сепаратисти будуть намагатися отримувати біометричні паспорти, вона виглядає суто дискримінаційною та дуже невиваженою», — додала правозахисниця.

За її словами, фонд «Восток-СОС» готує проект заяви щодо неприпустимості таких заяв без обґрунтованого тексту законотворчої ініціативи.

«Ці заяви без тексту є маніпуляцією і виявом дискримінації», — зазначила Луньова.

Нагадаємо, 22 червня секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що необхідно «проводити ретельну перевірку всіх охочих отримати біометричний паспорт, які прибувають з окупованих територій».

Також нагадаємо, що 11 червня безвізовий режим України з Євросоюзом набув чинності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Концепція деокупації: як Олександр Турчинов пропонує звільняти Донбас

Підписуйтесь на наш канал в Telegram