ENRU

Турчинов: Система Держекспортконтролю виключає можливість постачання двигунів до КНДР

Система державного експортного контролю виключає можливість передач ракетних двигунів РД-250 Північній Кореї чи іншим країнам, проти яких запроваджено санкції Радбезу ООН.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

За його словами, до такого висновку дійшла робоча група за підсумками експертизи та на підставі наданих державними органами матеріалів.

«Наявна система державного експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та товарів подвійного використання виключає можливість передач таких товарів до країн, стосовно яких запроваджено відповідні санкції Ради Безпеки ООН», — заявив він.

Він додав, що за період незалежності України Держекспортконтроль не надавав дозвільних документів на постачання до КНДР жодних товарів військового призначення.

Раніше президент Петро Порошенко закликав розглянути на Радбезі ООН питання непричетності України до ракет КНДР.

14 серпня The New York Times з посиланням на експерта Майкла Еллемана з Міжнародного інституту стратегічних досліджень повідомила, що двигуни ракет КНДР могли бути виготовлені в Україні та через Росію потрапити в Північну Корею.

Пізніше секретар РНБО України Турчинов заявив, що Україна не постачала зброю та технології Північній Кореї.

Згодом підприємство «Південмаш» та Державне космічне агентство України також заперечили постачання ракетних двигунів КНДР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ракети Пхеньяну: хто і чому називає Україну причетною.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram