Туреччина домовилася про закупівлю 50 млн доз російської вакцини «Спутник V»
Турецька влада 28 квітня уклала угоду про закупівлю 50 мільйонів доз російської вакцини проти коронавірусу «Спутник V». Анкара також домовилася про виробництво цього препарату на своїй території.
Про це повідомляють Hurriyet Daily News та Reuters з посиланням на міністра охорони здоров'я Туреччини Фахреттін Коджа.
Посадовець повідомив, що країна вирішила домовитися про закупівлю вакцини, оскільки наразі триває остання стадія її схвалення турецьким регулятором — препарат планують затвердити для екстреного використання.
Згідно з угодою, постачання препарату розпочнеться вже у травні — 50 мільйонів доз вакцини Туреччина має отримати протягом шести місяців.
Наразі у Туреччині використовують вакцини від Sinovac та Pfizer/BioNTech. За даними Bloomberg, у Туреччині вже ввели майже 22 мільйони доз вакцини. 16% громадян отримали щонайменше одну дозу, а 10% — обидві дози.
Що відомо про «Спутник V»?
Цей препарат розробили в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання одразу після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група науковців (детальніше читайте в нашому матеріалі).
Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.
А втім, 2 лютого в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені в ній дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але питання до коректності проведення випробувань (зокрема згадане викривлення добірки, а також відсутність протоколу щодо тестування учасників випробування) все ж залишаються.
- Поділитися: