Туреччина евакуювала з Аргентини дев’ятьох українців, яких перед цим вивезти відмовлялися авіакомпанії шести країн світу, що забирали своїх громадян.

Про це повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

Він зазначив, що українці застрягли на іншому континенті вимушено і їм потрібно було повернутися додому.

«Шість країн, які направили літаки за своїми співвітчизниками, і до яких українська сторона звернулась з проханням сприяти в поверненні наших громадян з Аргентини, на жаль, відмовили», — написав посол.

Водночас він повідомив, що МЗС Туреччини погодило евакуацію. Українців забрали вранці 7 травня з Буенос-Айрес спеціальним евакуаційним рейсом турецьких авіаліній, що організовувала турецька сторона для своїх громадян.

Посол додав, що літак прилетить у Стамбул.

«… наше Генконсульство у Стамбулі отримало вказівки забезпечити зустріч та подальший транзит через Мінськ громадян України на Батьківщину», — написав Сибіга і зазначив, що загалом від початку пандемії українські дипломати у Туреччині забезпечили повернення понад 3 тисяч громадян України (як з Туреччини, так і з інших країн світу, оскільки Стамбул було визначено хабом для їх повернення додому).

26 квітня з Турецького міста Карасу до українського Чорноморська поромом відправили понад 90 українців.

Станом на ранок 7 травня у світі 3 млн 822 тисячі 951 зафіксований випадок COVID-19. З них 265 084 людей померли та 1 млн 302 тисячі 995 — одужали. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 254 тисячі 872 людини.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: