Світ / Близький Схід

Туреччина заявила, що має докази вбивства журналіста в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі

The Washington Post
Світ/Близький Схід/Туреччина заявила, що має докази вбивства журналіста в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі
Зберегти
Вигляд
Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що оглядача Washington Post Джамаля Хашкаджі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Турецькі чиновники, імена яких не називають, повідомили The Washington Post, що наявні у них записи переконливо доводять причетність Саудівської Аравії до вбивства. Вони стверджують, що журналіста убили, а потім розчленували його тіло.

Записи свідчать, що співробітники служби безпеки затримали 59-річного журналіста Джамаля Хашкаджі, коли він прийшов до консульства 2 жовтня за документами про розлучення, щоб укласти новий шлюб в Туреччині, пише The Washington Post.

«Ви можете почути його голос і голоси людей, які розмовляють по-арабськи. Ви можете почути, як його допитують, катують, а потім вбивають», — сказало одне з джерел видання. 

Ще одна людина, ознайомлена зі змістом записів, повідомило, що на ньому чутно, як б’ють журналіста.

Повідомляється, що Туреччина відмовилася публікувати записи, побоюючись звинувачень у стеженні за іноземними громадянами на своїй території.

The Washington Post зазначає, що турецькі чиновники «описали» зміст матеріалів американським колегам, відтак до кінця не зрозуміло, чи бачили американці відео і чи чули аудіозапис, про які йдеться.

Туреччина викликала посла Саудівської Аравії після зникнення журналіста Хашоггі.

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамал Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства.

Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашоггі знаходиться в консульстві.

Джамал Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.

Пов`язані новини