Суд турецького міста Анталія заарештував двох вихідців з Криму, Лимара та Османа Османових, за нібито приналежність до організації «Хізб ут-Тахрір». Все, що робили чоловіки, ㅡ говорили про іслам.

Про затримання повідомляє «РИА Новости» з посиланням на адвоката заарештованих Мустафу Коджаманбаша.

За словами адвоката, арештовані чоловіки ㅡ кримські татари мають українські паспорти. У 2014 році вони виїхали до Туреччини на заробітки. 

Затримані обговорювали у соціальних мережах тему ісламу, збиралися для проведення уроків релігії, організовували конференції та панелі на ісламську тему. Однак за це в турецькому законодавстві покарання не передбачене.

Прокуратура вимагає засудити чоловіків на 7,5 років ув'язнення за нібито приналежність до «Хізб ут-Тахрір», хоча Туреччина не визнає її терористичною, як от Росія. За цим звинуваченням заарештували також 12 громадян Туреччини.

Варто наголосити, що раніше Міністерство закордонних справ Туреччини засудило останній вирок Росії щодо учасників організації, назвавши його «прикладом політики залякування».

«Хізб ут-Тахрір» ㅡ терористична організація?

Такою вона вважається у Росії. В країнах Європи та у США «Хізб ут-Тахрір» публічно та вільно діє як міжнародна ісламська політична партія та організація.

Росія активно переслідує її учасників на території анексованого Криму. Наприклад, 16 вересня за участь в організації Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив сімох жителів Криму. Кожен з них отримав покарання у щонайменше 13 років позбавлення волі. 

Поділитись: