Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону визнав сімох жителів Криму учасниками забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір». Кожен з них отримав покарання у щонайменше 13 років позбавлення волі.

Про це пише «Интерфакс».

Зокрема, Марлену Асанову суд призначив найбільший термін ㅡ 19 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. 

Мемету Белялову суд призначив 18 років позбавлення волі, Тимуру Ібрагімову — 17, Серверу Зекірьяєву — 13, Серверу Мустафаєву — 14, Едему Смаїлову — 13, Сейрану Салієву — 16. 

Ернеса Аметова визнали невинним та звільнили в залі суду.

Друга бахчисарайська «справа Хізб ут-Тахрір»

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували в анексованому Бахчисараї шістьох місцевих жителів — Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекерьяєва й Ернеса Аметова. Їм інкримінували участь у забороненій в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».

21 травня 2018 року в Криму також затримали координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва та жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до тієї ж справи.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США. 

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: