Опозиційний лідер Туреччини Мухарем Індже визнав легітимними результати президентських виборів та закликав Ердогана «бути президентом і представляти інтереси всіх турків».

Опозиційний лідер Туреччини Мухарем Індже визнав легітимними результати президентських виборів та закликав Ердогана «бути президентом і представляти інтереси всіх турків».

Про це повідомляє Hurriyet Daily News.

«Вони вкрали голоси (пропрезидентські сили - ред.)? Так, вони це зробили. Але чи вкрали вони 10 мільйонів голосів? Ні! », — заявив Індже, додавши, що свою поразку не може пояснити фальсифікацією виборів. 

Нагадаємо, Голова Вищої виборчої комісії Туреччини Сади Гювен заявив, що чинний президент країни Реджеп Тайіп Ердоган набрав абсолютну більшість голосів на дострокових президентських виборах за підсумками опрацювання 97,7% бюлетенів.

У Туреччині один з найвищих у світі прохідних бар'єрів, для потрапляння в парламент необхідно набрати 10% голосів виборців.

Після цих виборів Туреччина переходить до президентської форми правління, що було закріплено на референдумі 2017 року.

Згідно з внесеними до Конституції змінами, президент країни отримає дуже широкі повноваження — він буде очолювати уряд країни і призначати на посади міністрів без згоди парламенту. Також він буде призначати керівників спецслужб і армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори в Туреччині: чи здатна опозиція зіпсувати «ідеальний сценарій» Ердогана?

Нагадаємо, що Рада з нацбезпеки Туреччини рекомендує продовжити надзвичайний стан у країні ще на 3 місяці.

19 січня ушосте продовжено режим НС у Туреччині. Уперше Туреччина оголосила надзвичайний стан 20 липня 2016 року після спроби державного перевороту в країні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Туреччині обирають президента і парламент

МЗС України закликало громадян бути обачними у зв'язку із продовженням надзвичайного стану у Туреччині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорогою ціною: як у Туреччині «рятують демократію» коштом доль тисяч людей — репортаж з Анкари. 

 

Поділитись: