Президент Європейської Ради Дональд Туск пропонує лідерам «Великої сімки» (G7) запросити на наступну зустріч в якості гостя Україну, а не Російську Федерацію.

Відповідну заяву опубліковано на сайті Ради Європейського Союзу.

«Коли йдеться про спекуляції щодо Росії, я б хотів сказати таке. Перше — причина, через яку Росія не була запрошена в 2014, все ще зберігається. Більш того, є і свіжа причина — недавня провокація РФ в Азовському морі», — сказав Туск.

По-друге, за словами голови Європейської Ради, Росію запросили на G7 в перший раз оскільки «вважалося, що вона буде розвиватися по шляху ліберальної демократії, верховенства права і прав людини». 

«Чи є серед нас хто-небудь, хто може сказати з повною упевненістю, що Росія на цьому шляху? Сьогодні я намагатимуся переконати моїх співрозмовників, що буде краще запросити Україну як гостя, звичайно, на наступну зустріч Великої сімки, щоб почути думку нового президента», — заявив Туск. 

Він також зазначив, що говорив з українським лідером два дні тому, «і я знаю, що він був би у цьому зацікавлений».

Нагадаємо:

  • 19 серпня 2019 року на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що повернення до формату «Великої вісімки» залежить від урегулювання ситуації на сході України.
  • 20 серпня президент США Дональд Трамп вкотре підтримав повернення Росії до G8.
  • Водночас CNN стверджує, що Трамп і президент Франції Еммануель Макрон вирішили запросити Росію до участі в саміті «Великої сімки» у 2020 році.
  • Натомість канцлерка Німеччини Ангела Меркель і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважають, що повернення Росії у «Велику вісімку» було б передчасним.
  • У 2018-му прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначав, що Москва не планує повертатися до переговорів у форматі «Великої вісімки».

Росію виключили із «вісімки» у 2014 році після анексії Криму та початку війни на Донбасі. 

На сьогодні до складу «Великої сімки» входять США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.

Поділитись: