Шоуранер серіалу «Чорнобиль» телеканалу HBO Крейг Мазін заперечив твердження про те, що в серіалі використаний монолог «Баби Прісі» з п’єси українського драматурга Павла Ар’є.

Про це повідомляє «The Village Україна».

Журналіст видання написав Мазіну у Twitter, а той відповів, що на сцену його надихнув момент з книги білоруської письменниці Світлани Алексієвич «Чорнобильска молитва: хроніка майбутнього».

«Ні, я ніколи не читав творів і не бачив постановок Павла Ар’є, не чув я і про «Бабу Прісю». На цю сцену мене надихнув момент, описаний у «Голосах Чорнобиля» (з книги Алексієвич — ред.), в якому жінка продовжує доїти корову, а солдат — виливати молоко. Утім, її промова — суто моя», — наголосив творець серіалу.

Про нібито схожість монологів заявили користувачі соцмереж. Згодом про це написав сам Ар’є у Facebook, зазначивши, що його «кинули».

Видання «Телекритика» проаналізувало обидва монологи і дійшло висновку, що в них схожі загальні риси, але це навряд можна назвати плагіатом.

«Образ незламної бабусі простіше прийняти за архетип, ніж за плагіат: логічно, що саме сільська літня жителька обирає шлях опору — у неї міцніший зв'язок із землею, і через свій вік вона хоче не прожити життя в безпеці, а «дожити» на рідній землі», — пише видання.

Пізніше і сам драматург заявив, що він не називав цю ситуацію плагіатом.

«Я ще нікого ні в чому не звинувачував. Якщо пам’ять не підводить, я жодного разу не говорив слова «плагіат». Імовірні порушення авторських прав помітили мої глядачі і підписники, добре знайомі з конкретною п’єсою. Переглянувши, я дійшов висновку, що дійсно є привід для додаткових з’ясувань, про що й написав у Facebook. Кажу ще раз, що я наразі не знаю як назвати побачене і почуте мною. Єдине що скажу — це справило на мене дуже сильне враження», — написав він.

Ар’є розповів, що отримав поради від адвокатів щодо подальших дій, а також додав, що сам серіал йому подобається.

«Саме явище серіалу «Чорнобиль» вважаю неймовірним, прекрасним і дуже нам українцям і усім людям на Землі потрібним», — наголосив він.

Нагадаємо, серіал «Чорнобиль» став найпопулярнішим у світі за версією IMDb.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile