Інженерний підрозділ соцмережі Twitter оголосив, що відтепер у своєму коді й технічній документації відмовиться від термінів «хазяїн / раб» («master / slave»), «чорний список» («blacklist») та деяких інших. Їх компанія замінить більш інклюзивними означеннями.

Про це йдеться в заяві Twitter Engineering.

«Інклюзивна мова грає важливу роль у сприянні середовищу, відкритому для кожного. Мова, яку Twitter використовував у своєму коді, не відображає наші цінності як компанії та не представляє людей, задля яких ми працюємо», — зазначає соцмережа.

Серед іншого, йдеться про заміну слів «master / slave» («хазяїн / раб») на «primary / standby» («головний / другорядний») і «whitelist / blacklist» («білий / чорний список») на «allowlist / denylist» («список дозволених / заборонених»).

Терміни «master / slave» є доволі поширеними в програмуванні. Як зазначає BBC, їхня заміна може тривати протягом місяців і коштувати Twitter мільйони доларів.

Twitter — не перший, хто оголосив про зміну використовуваних термінів на тлі протестів у США та світі за права темношкірих. Приміром, найбільший сайт для розробників програмного забезпечення GitHub оголосив у червні, що планує вилучити поняття «хазяїн» зі своєї мови програмування.

Соцмережі також оголошують про посилення контролю за мовою ворожнечі в постах. Нещодавно це зробив Facebook.

Поділитись: