Тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Про це повідомляє The Guardian.

Протест, організований рухом «Ми — Македонія», пройшов на головній площі міста Скоп’є у неділю, 4 березня.

«Ми тут сьогодні, тому що питання назви, ідентичності, конституції та мови — це ті речі, щодо яких ми повинні мати сильну позицію», — заявила одна з організаторок акції Евіка Стоянова-Камберова.

Протестувальники вимагають, аби прем’єр країни припинив переговори з сусідньою Грецією щодо змін назви країни.

Раніше прем'єр Македонії заявляв, що назву країни можуть змінити, аби врегулювати суперечку з Грецією, в якої є регіон з такою ж назвою. Для країни розглядаються такі назви як Північна Македонія, Нова Македонія та Верхня Македонія

Нагадаємо, у Македонії відбудеться референдум про зміну назви країни. Таким чином македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв сподівається завершити суперечку з Грецією, яка триває з 1990-х років і блокує вступ країни в НАТО та ЄС.

5 лютого в Афінах відбулися чергові масові протести з вимогою перейменувати Македонію.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Поділитись: