Близько 140 тисяч мешканців Греції вийшли на акцію протесту в Афінах.

Близько 140 тисяч мешканців Греції вийшли на акцію протесту в Афінах.

Про це повідомляє BBC.

Протестувальники вкотре вийшли на вулиці з вимогою перейменування країни Македонії.

Греки вважають, що історична назва «Македонія» належить тільки регіону на півночі Греції і не може збігатися з назвою сусідньої країни.

Це вже другий великий мітинг, пов'язаний з конфліктом навколо назви «Македонія» за останні два тижні. Наприкінці січня в столиці грецького регіону Македонія Салоніках відбулася трьохсоттисячна акція протесту, що стала наймасштабнішою в Греції за останні роки.

Гасла, які найчастіше використовують на обох акціях, зокрема «Руки геть від Македонії» і «Македонія — це Греція». 

Нагадаємо, у Македонії відбудеться референдум про зміну назви країни. Таким чином македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв сподівається завершити суперечку з Грецією, яка триває з 1990-х років і блокує вступ країни в НАТО та ЄС.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

17 січня представники двох країн почали переговори по врегулюванню ситуації. Є різні варіанти вирішення цього конфлікту: грецький уряд вже пропонував перейменувати Македонію в «Республіку Македонію-Скоп'є», а в офіційних документах ООН країна називається «Колишня югославська республіка Македонія».

На грецьких картах Македонія називається Скоп'є, за назвою столиці країни.

 

Поділитись: