Життя / Освіта

У 2019 році МОН запустить проект сертифікації вчителів початкових класів

МОН
Життя/Освіта/У 2019 році МОН запустить проект сертифікації вчителів початкових класів
Зберегти
Вигляд
З 2019 року стартує пілотний проект сертифікації вчителів, у якому зможуть взяти участь 1 тисяча вчителів початкових класів.

Як повідомляє Міністерство освіти та науки, цей проект схвалили під час засідання уряду 27 грудня.

«Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнішого навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню», — пояснили в МОН.

За словами очільниці відомства Лілії Гриневич, МОН продовжить реалізацію пілотного проекту в 2020 та 2021 роках.

«Процедура не проста, але кожен, хто її пройде, отримає відповідний сертифікат, зможе зарахувати успішне проходження сертифікації замість атестації з підвищенням на 1 кваліфікаційну категорію та отримати 20% надбавку до заробітної плати», — розповіла вона.

Загалом сертифікація складатиметься з 3 етапів:

  • Вивчення практичного досвіду роботи педагога. За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти, що формує пул незалежних освітніх експертів — викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо. До кожного вчителя виїжджатиме щонайменше 2 експерти, щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною. За попереднім графіком виїзди експертів триватимуть 2 періоди: з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та з вересня 2019-го до жовтня 2019-го. До кожного вчителя експерти навідуватимуться лише 1 раз, зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на власну електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до їхнього приїзду.
  • Зовнішнє незалежне тестування. За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти. За попереднім графіком воно відбуватиметься у період між 2-ю половиною жовтня — початком листопада (в період масових канікул).
  • Електронне портфоліо. Воно має містити: заповнену анкету самооцінювання, опис власного навчального заняття (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, може містити відео-фрагмент уроку), додаткові матеріали (за бажанням педагога). Усі ці матеріали вчитель має завантажити на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

Визначатиме результати сертифікації спеціально створена експертна комісія при МОН. У відомстві наголосили, що вчителі братимуть участь у проекті на добровільній основі.

Як повідомлялося, уряд підвищив зарплати викладачам на 20%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті» — інтерв'ю з міністром освіти і науки України

Пов`язані новини