Протягом 2019 року потужність введених в експлуатацію електростанції, що працюють на альтернативних джерелах енергії має зрости на 25% проти 2018 року.

Таким чином, у 2019 році в Україні можуть встановити 1 гігават нових «зелених» електростанцій, повідомила очільниця директорату енергетичних ринків Міністерства енергетичної промисловості України Ольга Буславець, передає «Інтерфакс-Україна».

У 2018 році кількість «зелених» потужностей в Україні зросла у 2,8 раза.

За її словами, наразі альтернативна енергетика складає 2% від загального обсягу виробленої в Україні електроенергії, проте її частка у кінцевому тарифі споживачів складає 9% через наявність «зеленого тарифу».

Раніше норвезька компанія NBT повідомляла про початок будівництва вітроелектростанції на межі з Кримом. Загальна вартість проекту складає 400 мільйонів доларів, кількість вітрогенераторів, яку планують збудувати складе 67 одиниць, а потужність електростанції складе 250 мегаватів. Крім цього компанія планує збудувати вітроелектростанцію на 750 мегаватів на Запоріжжі.

Кошти на проект частково надав ЄБРР, погодивши кредит на 150 мільйонів доларів.

6 вересня Україна підписала з норвезькою компанією NBT договір про будівництво вітроелектростанції у Херсонській області, неподалік від адміністративної межі з Кримом.

Поділитись: