У 2019 році в Україні зареєстрували на 15% менше нових ФОПів — Opendatabot
За підсумками 2019 року в Україні зареєструвалися 312 211 нових фізичних осіб—підприємців (ФОПів) — це на 15% менше, ніж роком раніше.
Про це повідомляє сервіс для роботи з відкритими даними Opendatabot.
За даними організації, така динаміка пов'язана, перш за все, з ухваленням законів про касові апарати. Ними зобов'язують всіх підприємців, які працюють з готівкою (зокрема, у сферах продажів, харчування тощо) працювати з касовими апаратами.
Такі нововведення мінімізують можливості використання схеми дроблення бізнесу, коли роботодавець маскує найм працівника під відносини з ФОПом, мінімізуючи свої прибутки та зменшуючи податкові зобов'язання.
«Реєстрація нових підприємців — це один з показників розвитку економіки. Якщо в Україні не реєструються нові компанії та підприємці, це означає, що українці бояться створювати бізнес та йдуть у тінь», — прокоментував засновник Opendatabot Олексій Іванків.
Загалом у 2019 році щодня реєструвалося 5,5 тисячі нових компаній та 26 тисяч нових ФОПів. Станом на початок 2020 року в Україні зареєстровано 1,87 мільйона підприємців.
Відповідно до опитування групи «Рейтинг», більшість українців підтримують запровадження обов'язкових касових апаратів для малого бізнесу, дві третини — ідею повернення коштів у разі виявлення нефіскального чека.
17 жовтня Володимир Зеленський підписав закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі.
Законами запроваджується обов'язковість використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що працюють у сферах торгівлі та харчування. Разом з цим, таким ФОПам та іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів у вигляді додатків на смартфони, планшети та комп’ютери.
Нагадаємо, що напередодні голова податкової Сергій Верланов в ефірі «24 каналу» заявляв, що касові апарати, відповідно до норм ухвалених законів, повинні використовувати всі ФОПи, навіть ті, які не працюють з готівкою. Тобто касові апарати мали б встановити працівники ІТ-сфери, самозайняті особи у сферах бухгалтерського обслуговування та надання юридичних послуг тощо.
Згодом Верланов цю тезу спростував, зазначивши, що для ФОПів, які не працюють з готівкою, касових апаратів потрібно не буде.
- Поділитися: