У Байдена закликають Конгрес США надати Україні майже $12 млрд допомоги
Державний секретар США Ентоні Блінкен, міністерка фінансів Джанет Єллен, глава Пентагону Ллойд Остін та очільниця Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Павер просять Конгрес виділити 11,8 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки на 2024 рік у межах додаткового запиту президента Джо Байдена.
Про це свідчить звернення посадовців.
Зазначається, що ініційований пакет передбачає військову, безпекову, економічну та гуманітарну допомогу. У зверненні високопосадовці наголошують, що фінансова підтримка України нерозривно пов'язана з її успіхом на полі бою.
«Україна вжила болісних заходів для ліквідації несуттєвих видатків, а військові витрати становлять понад 100% її податкових надходжень, що робить її повністю залежною від зовнішньої підтримки для функціонування уряду й економіки», — йдеться у зверненні до Конгресу.
У листі вказується, що інвестиції в успіх України та надання допомоги іншими союзниками дають змогу скоротити бюджетну підтримку, якщо порівняти з 2023 роком, на який виділили 14,4 млрд доларів.
Запитувані кошти є мінімальною сумою, необхідною для покриття базових потреб України. Це також допоможе зберегти доступ до фінансування Міжнародного валютного фонду розміром 15,6 млрд доларів.
У Байдена пояснили, що Канада та ЄС тепер надають більше допомоги, ніж Сполучені Штати, якщо оцінювати у відсотках ВВП. Однак цього недостатньо, щоб «закрити прогалину», якщо США не погодять вказану суму бюджетної підтримки.
У зверненні високопосадовці наголосили на важливості контролю та прозорості у використанні бюджетної підтримки. Зазначається, що це питання має велике значення для Конгресу й адміністрації та залежатиме від проведення Україною суттєвих реформ. Зокрема йдеться про боротьбу з корупцією.
Що передувало?
Президент США Джо Байден у жовтні запросив у Конгресу додаткове фінансування на понад 100 млрд доларів. Із цих коштів для України передбачалося 61,4 млрд.
Згідно з цим запитом, частину грошей мають спрямувати на додаткове озброєння та обладнання, а також поповнити запаси Міноборони США, витрачені на підтримку українців. Окрім того, цей пакет передбачає пряму бюджетну підтримку України, яку і просять схвалити високопосадовці.
Новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон пообіцяв ухвалити пакет допомоги Україні після того, як конгресмени домовляться про підтримку Ізраїлю. Зазначимо, що Палата уже погодила законопроєкт про передачу 14,3 мільярда доларів Ізраїлю для боротьби з ХАМАСом.
- Поділитися: