Влада Берліна запустила проєкт із забезпечення солідарного базового доходу групі безробітних жителів — люди не отримуватимуть гроші просто так, а працюватимуть на спеціальних робочих місцях, які субсидують з бюджету.

Про це повідомляє агенція dpa.

Мета цього проєкту — знайти альтернативу грошовим виплатам безробітним Hartz IV. Так, Берлін фінансує одну тисячу соціально захищених робочих місць. Вакансії пропонують в некомерційному секторі, муніципальних установах, в адміністрації або в установах соціальної сфери.

Ініціатором проєкту є мер німецької столиці Міхаель Мюллер.

«Солідарний базовий дохід не може і не повинен вирішувати всі проблеми. Але діджиталізація і автоматизація в світі праці вимагають «нового соціального порядку денного». Мета полягає в тому, щоби якомога раніше працевлаштувати безробітних на довгострокові соціально застраховані робочі місця замість того, щоби знову і знову вдаватися до нових і короткострокових заходів у боротьбі з безробіттям», — сказав він.

Зокрема учасники проєкту допомагатимуть пасажирам орієнтуватися в метро, працюватимуть помічниками в житлових товариствах, допомагатимуть безхатченкам, працюватимуть у будинках для людей похилого віку. Розмір їхньої зарплати залежить від тарифу або мінімальної зарплатні. 

Проєкт розрахований на 5 років, але його учасники повинні мати перспективи постійного працевлаштування.

Нагадаємо, у Фінляндії під час експерименту платили гроші безробітним, але рівень зайнятості не збільшився.

У вересні 2018 року мешканці швейцарського села Рейнау проголосували на референдумі за отримання 2570 доларів щомісяця у вигляді базового доходу.

Поділитись: