Невідомі розбризкали маслянисту рідину на щонайменше 70 творів мистецтва, що перебувають у музеях на території Музейного острова в Берліні. Цей акт вандалізму називають одним із наймасштабніших у Німеччині з часів Другої світової війни.

Інцидент стався ще 3 жовтня — на День Німецької єдності, але про нього стало відомо лише зараз після публікації в Die Zeit. Факт вандалізму вже підтвердили й правоохоронці Берліна.

За даними видання, невідомі пробралися в Пергамський музей, Стару Національну галерею, Новий музей та інші будівлі, розташовані на території Музейного острова. Так називають північну частину острова Шпрееінзель на річці Шпрее в Берліні, визнану Світовою спадщиною ЮНЕСКО.

Унаслідок дій вандалів постраждали стародавні єгипетські саркофаги, кам’яні скульптури й полотна ХІХ століття — загалом щонайменше 70 творів світового мистецтва. Як підкреслює Die Zeit, ані громадськість, ані інші культурні заклади про напад не повідомили.

За словами поліції, мотиви та особи нападників наразі невідомі, а розслідування ще триває. Утім, як зазначає BBC, у німецьких ЗМІ напад на музеї пов’язують із Аттілою Гільдманом — ведучим кулінарних передач, відомим за поширенням теорій змови.

Гільдмана вважають організатором кількох акцій протесту проти коронавірусних обмежень у Німеччині. Він також стверджує, що вірус винайшли штучно.

А у серпні Гільдман заявив, що Пергамський музей — один із тих, що зазнав нападу вандалів, — є «центром глобальних сатаністів і коронавірусних злочинців».

Поділитись: