«Путін, Трамп, звільніть нас!»: у Берліні тисячі людей протестували проти карантину. Були там і прапори «ДНР»

Мітингувальники, які протестують проти карантинних заходів, тримають плакат із зображенням президента США Дональда Трампа та президента Росії Володимира Путіна, Берлін, Німеччина, 29 серпня 2020 року
Мітингувальники, які протестують проти карантинних заходів, тримають плакат із зображенням президента США Дональда Трампа та президента Росії Володимира Путіна, Берлін, Німеччина, 29 серпня 2020 рокуEPA-EFE/CLEMENS BILAN

У Берліні понад 30 тисяч людей — так званих ковід—дисидентів — влаштували акцію протесту проти карантинних заходів. Мітинг переріс у сутички з поліцією, затримали близько 300 людей.

Участь в акції взяли люди, які не вважають коронавірус небезпекою або не вірять у нього. Організатором виступила ініціатива Querdenken 711 зі Штутгарта, яка позиціює себе як захисника основних свобод, пише DW.

Видання зазначає, що більшість учасників ініціативи є прихильниками теорій змов та праворадикалами, які не вірять в існування коронавірусу.

Це вже не перша така акція, попередня відбулася 1 серпня. І тоді, і 29 серпня учасники мітингу були без масок та не дотримувалися соціальної дистанції.

Рятівники людства

Головними героями мітингувальників є президент США Дональд Трамп та президент Росії Володимир Путін. Учасники акції прийшли з їхніми портретами, російськими та американськими прапорами, і вигукували «Володимир і Дональд, звільніть нас!».

Також частина протестувальників прийшла з прапорами так званої «ДНР», прапорами справжніх країн, а хтось — з прапорами ЛГБТ.

За словами берлінського сенатора з внутрішніх справ, загалом поліція затримала близько 300 людей. Як пише Der Tagesspiegel, декілька тисяч праворадикалів зібрались біля посольства Росії, тут між ними і правоохоронцями виникли сутички, тут і було найбільше затримань — близько 200.

Мітингувальники кидали у поліцейських каміння та пляшки, семеро стражів порядку постраждали. Біля посольства РФ праворадикали скандували «Путін!», «Путін!».

Також група протестувальників намагалась прорватися у Рейхстаг, але правоохоронці їх зупинили.

Коронавірус і фейки

Крім людей, які з різних причин не вірять, що коронавірус існує, або не вірять, що він небезпечний, є й ті, хто занадто боїться хвороби. З початком епідемії світом ширяться величезна кількість фейків про COVID-19, і, якщо одні можна назвати відносно нешкідливими, то інші коштували не одного життя.

Наприклад, коли коронавірус почав розповсюджуватися в Ірані, хтось запустив фейк, що вилікуватися допомагає метанол. Десятки людей почали його пити, нескладно здогадатися, що нічим добрим це не закінчилося.

Трампа ж мітингувальники згадували, бо той на початку епідемії також не вірив у серйозність вірусу і не вживав заходів безпеки у США.

А в Україні одна народна депутатка радила лікуватися від коронавірусу сексом, а також випивати.

Як підрахували дослідники, за перші три місяці 2020 року дезінформація щодо коронавірусу стала причиною смерті близько 300 людей.