Мітингувальники, які протестують проти карантинних заходів, тримають плакат із зображенням президента США Дональда Трампа та президента Росії Володимира Путіна, Берлін, Німеччина, 29 серпня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

У Берліні понад 30 тисяч людей — так званих ковід-дисидентів — влаштували акцію протесту проти карантинних заходів. Мітинг переріс у сутички з поліцією, затримали близько 300 людей.

Участь в акції взяли люди, які не вважають коронавірус небезпекою або не вірять у нього. Організатором виступила ініціатива Querdenken 711 зі Штутгарта, яка позиціює себе як захисника основних свобод, пише DW.

Видання зазначає, що більшість учасників ініціативи є прихильниками теорій змов та праворадикалами, які не вірять в існування коронавірусу.

Це вже не перша така акція, попередня відбулася 1 серпня. І тоді, і 29 серпня учасники мітингу були без масок та не дотримувалися соціальної дистанції.

Рятівники людства

Головними героями мітингувальників є президент США Дональд Трамп та президент Росії Володимир Путін. Учасники акції прийшли з їхніми портретами, російськими та американськими прапорами, і вигукували «Володимир і Дональд, звільніть нас!».

Також частина протестувальників прийшла з прапорами так званої «ДНР», прапорами справжніх країн, а хтось — з прапорами ЛГБТ.

За словами берлінського сенатора з внутрішніх справ, загалом поліція затримала близько 300 людей. Як пише Der Tagesspiegel, декілька тисяч праворадикалів зібрались біля посольства Росії, тут між ними і правоохоронцями виникли сутички, тут і було найбільше затримань — близько 200.

Мітингувальники кидали у поліцейських каміння та пляшки, семеро стражів порядку постраждали. Біля посольства РФ праворадикали скандували «Путін!», «Путін!».

Також група протестувальників намагалась прорватися у Рейхстаг, але правоохоронці їх зупинили.

Коронавірус і фейки

Крім людей, які з різних причин не вірять, що коронавірус існує, або не вірять, що він небезпечний, є й ті, хто занадто боїться хвороби. З початком епідемії світом ширяться величезна кількість фейків про COVID-19, і, якщо одні можна назвати відносно нешкідливими, то інші коштували не одного життя.

Наприклад, коли коронавірус почав розповсюджуватися в Ірані, хтось запустив фейк, що вилікуватися допомагає метанол. Десятки людей почали його пити, нескладно здогадатися, що нічим добрим це не закінчилося.

Трампа ж мітингувальники згадували, бо той на початку епідемії також не вірив у серйозність вірусу і не вживав заходів безпеки у США.

А в Україні одна народна депутатка радила лікуватися від коронавірусу сексом, а також випивати.

Як підрахували дослідники, за перші три місяці 2020 року дезінформація щодо коронавірусу стала причиною смерті близько 300 людей.

Поділитись: