У Білому домі пояснили, коли почнуть використовувати лендліз. Поки у пріоритеті — безоплатна допомога
У Білому домі заявили, що зараз зосереджені на наданні Україні безплатної безпекової допомоги. Лише після використання 40 мільярдів доларів, які виділив Конгрес, Сполучені Штати перейдуть на програму лендлізу.
Про це повідомив посадовець Білого дому у відповідь на запит «Голосу Америки».
Програма лендлізу передбачає повернення коштів за отриману техніку. Тоді як інші програми — Ініціатива сприяння безпеці в Україні (USAI) та програма президентських повноважень — не передбачають повернення коштів.
Останні постачання озброєння в Україну відбуваються саме за цими програмами. Для них Адміністрація Байдена використовує пакет зі 40 мільярдів доларів, які виділив Конгрес. Ці кошти потрібно витратити до кінця фіскального року в США, який припадає на кінець вересня.
«Наразі ми ставимо в пріоритет безпекову допомогу для України, за яку їм пізніше не потрібно буде повертати кошти», — сказав посадовець.
Крім того, координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що Білий дім все ще розглядає повноваження, які надає лендліз. Та нагадав, що Сполучені Штати не відмовляються від підтримки України: так, минулого тижня Байден підписав виділення нового пакета військової допомоги України на 400 мільйонів доларів.
Нагадаємо, президент США Джо Байден підписав закон про лендліз для України 9 травня. Документ надає можливість значно прискорити постачання озброєння, транспорту, продовольства та іншої допомоги в оренду чи безоплатно зі США в Україну. Завдяки лендлізу Білому дому не доведеться чекати на спеціальне виділення коштів для цього Конгресом.
Востаннє програму лендлізу використовували під час Другої світової війни. Тоді США постачали союзникам боєприпаси, техніку й іншу необхідну сировину та продовольство для боротьби з нацистською Німеччиною.
- Поділитися: