У Білому домі заперечили те, що президент Дональд Трамп начебто пообіцяв помилувати Джуліана Ассанжа, якщо він скаже, що Росія не була причетна до публікації електронного листування Демократичної партії США під час президентської передвиборчої кампанії 2016 року.

Про це повідомляє Forbes з посиланням на речницю Трампа Стефані Грішем.

Повідомлялося, що пропозицію Трампа передали через колишнього американського конгресмена Дана Рорабахера. Речниця Трампа сказала, що президент ледве знає Рорабахера і «ніколи не говорив з ним з цього приводу».

Також Грішем назвала пропозицію Ассанжу «цілковитою вигадкою».

Нагадаємо, під час судового засідання у Лондоні у справі Ассанжа його адвокатка сказала, що Рорабахер «за вказівкою президента (США — ред.) запропонував помилування чи певний спосіб визволення, якщо Ассанж… скаже, що Росія не мала стосунку до витоку (електронного листування — ред.) Національного комітету Демократичної партії США».

Під час передвиборчої кампанії у США 2016 року WIkileaks опублікував електронні листи Гілларі Клінтон, написані під час її перебування на посаді держсекретаря. З них стало відомо, що вона користувалася особистою поштою для обговорення державних справ. Це значним чином вплинуло на перебіг передвиборчої кампанії.

Зазначалось, що пропозицію Ассанжу Дональд Трамп передав через колишнього американського конгресмена Дану Рорабахера ще в серпні 2017 року.

Засновника платформи Wikileaks, що опублікувала сотні секретних документів уряду США, затримали 11 квітня 2019 року. Поліції вдалося затримати Джуліана Ассанжа після того, як посольство Еквадору в Лондоні, де він мешкав останні сім років, перестало надавати йому притулок.

Джуліан Ассанж — інтернет-активіст, заснував Wikileaks у 2006 році. Народився в Австралії, також має громадянство Еквадору. Опублікував надсекретні дані про шпигунські скандали, корупцію у вищих колах влади, військові злочини та дипломатичні таємниці. Нині він перебуває під вартою у Великій Британії.

Поділитись: