У Білорусі громадянку Швейцарії відправили в колонію на 2,5 року. Під час затримання вона зірвала балаклаву з ОМОНівця

Суд у Мінську засудив на 2,5 року колонії білоруску Наталію Херші, яка 12 років живе у Швейцарії. Вона на жіночому марші 19 вересня зірвала балаклаву з ОМОНівця, після чого не неї завели кримінальну справу.
Про це повідомляє TUT.by.
Суддя задовольнив позов співробітника ОМОНу Сергія Кінчика і постановив також виплатити йому 1000 білоруських рублів компенсації (близько 11 тисяч гривень).
Херші суддя визнав винною в «опорі співробітнику органів внутрішніх справ» і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 2,5 року в колонії загального режиму. Таке ж покарання раніше запросив для неї прокурор.
Суддя також постановив знищити біло-червоно-білий прапор, який був вилучений у Наталії.
Жінка свою провину не визнала. Після оголошення вироку її брат повідомив, що адвокат буде оскаржувати вирок.
Посол Швейцарії в Білорусі Клод Альтерматт, який був присутній на засіданні суду, повідомив, що в межах консульського захисту буде і далі надавати підтримку, наскільки це можливо. Він уже відвідував Наталю три рази у СІЗО. Захищати її будуть і далі як громадянку Швейцарії, якою вона є.
«Ми шкодуємо про це рішення суду», — сказав посол.
Як пише TUT.by, Наталю затримали 19 вересня на жіночому мирному марші. Силовики стверджують, що під час затримання вона не підкорилася вимозі пройти в автозак, намагалася сховатися, а потім навмисне чинила опір, виривалася і впиралася, нібито схопила ОМОНівця за обличчя і подряпала. Також стягнула балаклаву з нього, чим «зіпсувала спорядження і нанесла тілесні ушкодження».
Що відбувається у Білорусі?
Вже чотири місяці у країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів та вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та фактично зайняв пост президента. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.
- Поділитися: