Олександр Шрамко
Фото: Радіо Свобода
У Білорусі офіційно зняли з посади священика Свято-Михайлівського православного приходу Олександра Шрамка, який раніше критикував у Facebook приїзд патріарха Російської Православної Церкви Кирила до Мінська.

У тексті наказу Мінської єпархії Московського патріархату зазначають, що священика Шрамка «звільняють» від посади за «порушення ієрейської присяги, клятвопорушення та систематичні публікації в ЗМІ повідомлень, які паплюжать православну церкву та сіють у серцях людей ворожність та ненависть».

Указом митрополита Мінського Шрамка висунули за штат єпархії без права служіння та носіння ієрейського хреста.

Сам Шрамко вказав, що в указі немає церковно-правового обгрунтування його звільнення та чіткого терміну заборони. Також указ, за його словами, не відповідає «Положенню про практику заборони кліриків у службі та почисленню за штат».

За рік за Єпархіальній нараді мають ухвалити рішення щодо подальшої служби Шрамка в ієрейському сані.

15 жовтня священикові Свято-Михайлівського православного приходу в Мінську Олександру Шрамко усно заборонили служити за критику візиту патріарха Російської православної церкви Кирила в Білорусь.

Шрамко написав на своїй сторінці у Facebook, що патріарх не дав прихожам «живий контакт», під'їхав до собору на машині до самих воріт та вийшов з неї, навіть не озирнувшись.

«На тебе чекають не одну годину на вулиці. На тебе. Чекають. І ще. Не так багато, як у минулі роки. Але все ж хтось приходить. Кому ти цікавий. Навіть якщо не пускають у собор, куди вхід тільки з перепусткою. Вони прийшли і будуть весь вечір стояти на вулиці, задовольняючись трансляцією на екрані. Чому не дати їм мінімальний живий контакт? Чому потрібно під'їжджати на машині до самих воріт собору і, вийшовши з неї, навіть не озирнутися? Невже так важко вийти хоча б на 100 або 50 метрів (раніше – ред.) і пройти кілька десятків кроків, вітаючи і благословляючи народ?.. Не розумію», — написав Олександр Шрамко.

Нагадаємо, російський патріарх Кирило приїздив у Мінську на Синод РПЦ. Синод ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile